W SP Nowokornino na początku roku szkolnego 2018/2019 została podjęta współpraca międzynarodowa między uczniami klas IV/V, z naszej placówki, oraz klasą V z Polskiej Sobotniej Szkoły w Bognor Regis. Organizatorkami akcji są dwie polonistyki - Pani Diana Głuchowska, ze szkoły w Nowokorninie, a Pani Patrycja Żeruń z Polskiej Sobotniej Szkoły. Uczniowie wymieniają się listami oraz zdjęciami z różnych wydarzeń szkolnych. Nasi uczniowie z listów dowiadują się interesujących faktów z życia swoich rówieśników w innym państwie. Dzięki nam dzieci, które nigdy nie były w naszym regionie, dowiedziały się m.in. czym jest Puszcza Białowieska i jej król - żubr! Dzięki tej wiedzy, stworzyły piękny plakat o zwierzętach zamieszkujących pierwotną puszczę. Z niecierpliwością wszyscy uczniowie czekają na kolejne wiadomości od swoich kolegów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie dalej rozwijać się w tak dobrym kierunku.