19 maja 2019r. już po raz VII w historii naszej szkoły spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym. Tym razem odbył się on na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Mimo pochmurnej pogody wzięło w nim udział ponad 200 osób - dzieci, rodziców  nauczycieli i zaproszonych gości.

         Pierwszym punktem programu było wystąpienie pani dyrektor - mgr Aliny Ginszt, która powitała, a następnie zaprosiła rodziców i dzieci na  przejazd kolejką wąskotorową w głąb Puszczy Białowieskiej. Była to niesamowita atrakcja, która na twarzach  podróżnych, tych małych i dużych, wywołała wiele uśmiechów.  W trakcie postoju wszyscy uczestnicy odbyli wędrówkę kładką edukacyjną i podziwiali faunę i florę dziewiczego lasu.  Po powrocie na teren Nadleśnictwa na uczestników pikniku czekało już rozpalone ognisko, na którym każdy mógł samodzielnie upiec sobie kiełbaskę. Panie kucharki przygotowały też pyszny bigos. Następnie przed uczestnikami  pikniku zaprezentowały się dzieci ze szkolnego zespołu Zumby, które zatańczyły trzy tańce, porywając  innych do wspólnej zabawy. Atrakcjom nie było końca! Zorganizowano między innymi przeciąganie liny, grę w palanta, a także w ringo. Wszyscy wygrani otrzymywali drobne upominki.

        Dzięki uprzejmości Komendanta Placówki Straży Granicznej w Białowieży oraz Komendantów: Powiatowej Komendy Policji i Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce dzieci miały możliwość obejrzenia pojazdów, którymi na co dzień posługują się pracownicy wyżej wymienionych służb.   Zapoznały się też ze specyfiką wykonywanej przez nich pracy.  Wszyscy chętni mogli wsiąść do wozu strażackiego, odpalić syrenę i założyć kask, oraz obejrzeć wyposażenie  pojazdów Policji czy Straży Granicznej. Piknik zakończył się około godziny 14.00. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!

         Wyrażamy też wielką wdzięczność i podziękowania wszystkim sponsorom,  którzy zechcieli wesprzeć nasz piknik oraz przyczynić się do wywołania uśmiechów na dziecięcych twarzach.

 

Dziękujemy serdecznie:

 1. Urzędowi Gminy Hajnówka
 2. Nadleśnictwu Hajnówka
 3. EBM Spółce z o.o. Wojciech Kuczko
 4. Emmie - Borowik Spółce Jawnej
 5. Iglotexowi Łukasz sp. z o.o. 6. Hurtowni cytrusów, warzyw i owoców Mirosław Popow
 6. Piekarni Podolszyńscy
 7. Centro-metowi Hajnówka i jego właścicielowi Stefanowi Bedkowskiemu
 8. Parku Wodnemu w Hajnówce
 9. Sebexowi
 10. Nadleśnictwu Białowieża
 11. Firmie NEPTUN Włodzimierz Grochulski Białystok
 12. Michałowi Owerczuk - Radnemu Gminy Hajnówka