„Oddychaj NATURAlnie – bez smogu” – to nowa inicjatywa samorządu powiatu, w ramach której promujemy rozwój zielonych technologii. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w zmianę źródła ciepła, dlaczego warto korzystać z rozwiązań OZE oraz gdzie i w jaki sposób pozyskać dofinansowanie.

Na szarym tle zdjęcie okna z kamery, u góry logotypy Powiatu Hajnowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na plakacie umieszczono tekst: Powiat Hajnowski zaprasza - bezpłatne warsztaty z kamerą termowizyjną. Zgłoś swój budynek i przekonaj się czy/którędy "uciekają" Twoje pieniądze! Startujemy w I kwartale 2024 r.

logotypy projektu

W ramach projektu realizujemy cykl warsztatów „niskoemisyjne źródła energii", skierowanego do mieszkańców na temat możliwości zastosowania nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł ciepła. W trakcie zainteresowani mieszkańcy poznają praktyczne informacje nt. rodzajów i funkcjonowania pomp ciepła oraz kotłów, jakie są wady i zalety danej instalacji; poznają też przykładową symulację kosztów i źródła dofinansowania. Programy „Moje ciepło” czy „Mój prąd” przestają być tylko sloganami.

Dotąd zorganizowaliśmy spotkania w Czyżach, Czeremsze, Kleszczelach i w mieście Hajnówka. W grudniu nasz ekspert odwiedzi kolejne gminy – już dziś zapraszamy mieszkańców gminy Białowieża do Białowieskiego Ośrodka Kultury – 14 grudnia o 17.00 porozmawiamy o ogrzewaniu 😊 O terminach w pozostałych miejscowościach będziemy informować za pośrednictwem naszych mediów – zaglądajcie na naszą tablicę na FB!

Wiedza nie tylko merytoryczna

A w nowym roku zaprosimy Was na nietypowy spacer - spotkamy się przy mostku! To będzie nietypowe spotkanie, bo przy MOSTKU TERMICZNYM -  planujemy organizację warsztatów z kamerą termowizyjną.  Na przykładzie wybranych budynków prywatnych poznamy przyczyny i miejsca strat ciepła, a tym samym – znaczenie termomodernizacji i zasady prawidłowego docieplania budynków. Okna, drzwi, strop – wszystkie te elementy mają znaczenie dla zatrzymania ciepła, a jednocześnie – pieniędzy w portfelach! To, czego nie widać gołym okiem, można będzie zobaczyć przy pomocy kamery termowizyjnej.

Warsztaty zostaną zorganizowane „w terenie”, gdzie razem z ekspertem posiadającym kamerę termowizyjną zostaną ocenione wybrane budynki i wskazane miejsca ubytku energii. W dalszej części warsztatów odbywających się w sali ekspert wyjaśni uczestnikom, jakie materiały izolacyjne można zastosować w ociepleniu domów, żeby uniknąć strat grzewczych ( z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i przykładowych rodzajów ociepleń)

Przekonaj się sam i już teraz zgłoś swój dom do termowizji i zobacz którędy ucieka z niego ciepło! Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 682 5199. Wniosek w załączeniu.

Projekt "Oddychaj NATURAlnie - bez smogu"  realizowany jest z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem  środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Katarzyna Miszczuk

Formularz zgłoszeniowy

Oryginalny artykuł: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski/warsztaty-z-kamera-termowizyjna

warsztaty termowizyjne