Zgodnie z przyjętym przez Radę Gminy Hajnówka „Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Hajnówka w 2022 roku” gmina będzie dofinansowywać zabiegi sterylizacji albo kastracji oraz znakowania zwierząt z terenu gminy Hajnówka.

Dla kogo?

• Z dofinansowania może skorzystać wyłącznie właściciel zwierząt zamieszkujących na terenie gminy Hajnówka

Ile?

• 75% kosztów zabiegu sterylizacji lub kastracji. Właściciel zobowiązany jest do opłacenia 25% kosztu lekarzowi weterynarii, który podpisał z gminą umowę na przeprowadzenie zabiegów.
  • 50 % kosztów znakowania psów. Właściciel zobowiązany jest do opłacenia 50% kosztu lekarzowi weterynarii, który podpisał z gminą umowę na przeprowadzenie zabiegu.

Kiedy i jak?

• Wnioski można składać od marca 2022r. do listopada 2022r w Urzędzie Gminy Hajnówka, I piętro, pok. 45.
  • Po uzyskaniu skierowania właściciel zwierzęcia powinien skontaktować się z lekarzem weterynarii, który podpisał z gminą
    umowę na przeprowadzenie zabiegów i umówić się na przeprowadzenie sterylizacji: Eugeniusza Rutkowskiego Gabinet Weterynaryjny, ul. Lipowa 83, 17-200 Hajnówka.

Więcej informacji pod numerem telefonu : 85 306-78-22