O POWOŁANIU KOMISJI DO SZACOWANIA STRAT

SPOWODOWANYCH PRZEZ SUSZĘ

Informujemy, iż w związku z trwającą na terenie Gminy Hajnówka suszą, Wójt Gminy Hajnówka, wystąpił do Wojewody Podlaskiego z wnioskiem o powołanie Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę.

Powołana przez Wojewodę Komisja dokona ustalenia wysokości szkód poprzez lustrację upraw w terenie.

Protokół z szacowania strat będzie niezbędny przy ubieganiu się o pomoc ze środków krajowych.

Komisja ustalać będzie wysokość szkód na wniosek poszkodowanych rolników. Odpowiedni wniosek wraz z ksero wniosku o przyznanie płatności na rok 2019 złożyć należy w sekretariacie Urzędu Gminy Hajnówka.  Druk wniosku  można pobrać w Urzędzie Gminy Hajnówka pok. 36 lub na stronie internetowej Urzędu www.gmina-hajnowka.pl.

Wniosek producenta rolnego - do pobrania

WÓJT GMINY HAJNÓWKA

Hajnówka, dnia 27.06.2019r.