15 maja w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 45 konkursu "Piosenka Białoruska" dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą Gminę reprezentowały 3 zespoły, działające pod kierownictwem Pani Marii Paszko. Występy naszych dzieci znalazły uznanie w ocenie jury: dzieci ze szkoły w  Dubinach zajęły II miejsce, dzieci z Nowokornina  - III natomiast gimnazjaliści z Dubin otrzymali wyróżnienie. Do Bielska Podlaskiego na eliminacje centralne, które odbyły się 18 maja  pojechali laureaci II i III miejsca. 

Konkurencja była ogromna. W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 59 zespołów, chórów, duetów i solistów,  każdy mógł zaprezentować tylko jeden utwór. Zespół z Nowokornina zaprezentował piosenkę  „Беларуская старонка”, zaś dzieci  z Dubin zaśpiewały piosenkę „Жаўраначка”.  Występ na eliminacjach centralnych dla naszych chórzystów  był cenną lekcją w zdobywaniu doświadczenia scenicznego. Wszystkim zespołom życzymy dalszych sukcesów.