15 maja na zakończenie „Tygodnia Bibliotek” odbyło się podsumowanie trwającego od 16 listopada 2017 r. do 30.04.2018 r.  konkursu Zostań Super Czytelnikiem. Konkurs polegał na zebraniu 15 naklejek, wykonaniu zadań dodatkowych oraz złożeniu karty konkursowej w  terminie do 4 maja 2018 r. Naklejki można było otrzymać raz w tygodniu wypożyczając co najmniej jedną książkę. Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem, ostatecznie zostało złożonych 17 kart.

Tytuł i dyplom „Super Czytelnik” otrzymało 9 uczestników konkursu, pozostali otrzymali dyplomy za udział w konkursie.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody w postaci drobnych upominków i książek, które wręczała Wójt Gminy Hajnówka Pani  Lucyna Smoktunowicz. Pani Wójt podkreśliła jak istotne w naszym życiu jest czytanie książek, które wzbogaca słownictwo, uwrażliwia, poszerza horyzonty. Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom: Pani Ali Oniszczuk - sklep Samet, Panu Eugeniuszowi Oksentowiczowi – Zakład Kamieniarsko-Betoniarski oraz Piekarni Podolszyńscy za wsparcie naszego konkursu. Dodatkową atrakcją było losowanie 3 voucherów na przejście dowolnej trasy w parku rozrywki w Fastach, dziękujemy firmie FastQuad za przekazanie voucherów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i mamy nadzieję, że II edycja zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników i będzie doskonałą promocją czytelnictwa.