Wieczór Wigilijny w Szkole Podstawowej w Nowokorninie odbył się dnia 22 grudnia 2016 r.

Tradycyjnie jak co roku przy wspólnym stole zasiedli nauczyciele, pracownicy szkoły, przybyli rodzice oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną na temat Narodzenia Jezusa Chrystusa, którą przygotowali uczniowie kl. IV i V. Po złożeniu życzeń, podzieleniu się prosforą i opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, który został przygotowany wspólnie przez rodziców i uczniów. W miłej, rodzinnej atmosferze spożywając pyszne wigilijne dania wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Ewa Moroz podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania a szczególnie rodzicom za przygotowany przebogaty stół wigilijny, wyraziła także nadzieję na spotkanie za rok.
Katecheta: ks. Jan Kazimiruk

Karnawałowe spotkanie przy choince.

Jednym z corocznych przedsięwzięć Zespołu Szkół w Dubinach jest zorganizowanie zabawy choinkowej dla uczniów, rodziców, dziadków i wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro tej szkoły. Dyrekcja, wspólnie z Radą Rodziców i nauczycielami przygotowują zabawę tak, by nikt się nie nudził, a każdy świetnie się bawił. W tym roku, 21 stycznia, sala gimnastyczna rozbrzmiała karnawałowymi rytmami. Pod wodzą wodzireja wszyscy ruszyli do tańca. Nikt nie podpierał ścian. Śmiech i ciekawe zabawy integracyjne połączyły w jednym korowodzie kilka pokoleń. Oczywiście zwieńczeniem tej imprezy była wizyta św. Mikołaja. Na wór pełen prezentów czekały wszystkie dzieci.

Mały wieczór kolęd zorganizowany przez Ks. Jana Kazimiruka – proboszcza parafii w Nowoberezowie, Wójta Gminy Hajnówka Lucynę Smoktunowicz oraz radną Walentynę Biryłko odbył się 21 stycznia 2017r. w świetlicy wiejskiej w Nowoberezowie.

Wystąpili:

  • Zespół wokalny szkoły podstawowej w Nowokorninie;
  • Kameralny Chór Muzyki Cerkiewnej z Warszawy;
  • Chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Nowoberezowa;
  • Chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Orzeszkowa;

Wspólne śpiewanie kolęd było świetną okazją do zapoznania się z twórczością grup artystycznych wykonywujących muzykę liturgiczną i paraliturgiczną, a działających w najbliższym otoczeniu Nowoberezowa. Śnieżna i mroźna pogoda nie odstraszyła entuzjastów muzyki cerkiewnej przybyłych zarówno w charakterze widzów jak i wykonawców. Miłą niespodzianką był przyjazd Kameralnego Chóru z Warszawy, którym gościnnie dyrygował ks. Rafał Dmitruk, w skład którego wchodzą osoby zamieszkałe na terenie całej Polski. Przybyli oni specjalnie na zaproszenie mieszkańców Nowoberezowa, a ich występ na długo pozostanie w pamięci uczestników Małego Wieczoru Kolęd.

Wieczór kolęd poprzedzony został choinką dla dzieci w której uczestniczyły dzieci z Nowoberezowa, Nowokornina, Czyżyk oraz okolicznych miejscowości. We wspólnych zabawach udział wzięła młodzież w różnym wieku. Najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w rozmaitych konkursach, zgadywankach, zawodach i tańcach.

W dniu 28 stycznia 2017 r. w świetlicy w Borysówce odbył się WIECZÓR Z KOLĘDĄ zorganizowany wspólnym staraniem Wójta Gminy Hajnówka oraz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Borysówce.

Wystąpiły:
- Zespół Harmoń;
- Chór parafii p.w. Zaśnięcia Matki Bożej w Dubinach;
- Julita Kiczkajło i Tomasz Sadowski (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hajnówce);

"Wieczór z Kolędą" został zakończony wspólnym śpiewaniem kolęd przez mieszkańców, co stworzyło miłą, rodzinną atmosferę. Było to wydarzenie podsumowujące rok 2016 jak i otwierające rok w działalności Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Borysówce. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prężną działalnością Koła (facebook.com/KGiGwBorysowce) i oczywiście do uczestnictwa w realizowanych przez grupę wydarzeniach.

Wieczór kolęd w Starym Berezowie odbył się w dniu 04 lutego 2017 r. w świetlicy wiejskiej. Zorganizowany został przez Wójta Gminy Hajnówka - Lucynę Smoktunowicz oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Berezowie. Impreza zamknęła cykl spotkań z kolędą i pieśnią, które zostały przeprowadzone na terenie Gminy Hajnówka w okresie poświątecznym.

Wystąpiły zespoły:

  • Żawaranki z Mochnatego
  • Chór Leśników z Hajnówki
  • Chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego z Nowoberezowa
  • Chór parafialny z Dubin
  • Chór parafialny ze Starego Kornina

PublicznośćLicznie przybyli mieszkańcy Starego Berezowa i Mochnatego potwierdzili istnienie dużego, społecznego zapotrzebowania na organizację wieczorów kolędniczych. Uczestnicy spotkania bynajmniej nie ograniczyli się do roli widza, ale chętnie akompaniowali wykonawcom – czyżby nosili się z zamiarem utworzenia własnej grupy wokalnej?