Serdecznie zapraszamy do Hajnowskiego Domu Kultury na film z audiodeskrypcją pt. "

Termin: 24.10.2020 r. godz. 14:00

Miejsce: Sala kolumnowa Hajnowskiego Domu Kultury

Wstęp: na podstawie wejściówek dostępnych od 22 października w sekretariacie HDK tel. 85 682 3203

Zapewniamy 20 odbiorników ze słuchawką do odsłuchania audiodeskrypcji.

Sfinansowano w ramach projektu „Hajnówka dostępna – program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera”.

O filmie

Reżyseria: Jan Holoubek , Produkcja: Polska,  Gatunek: Dramat/Sensacyjny, Premiera: 18.09.2020 r., Czas: 106 min.

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Widzów obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych (zapewnionych we własnym zakresie), utrzymywania dystansu od siebie (nie dotyczy rodzin) oraz dezynfekcji rąk.

Ilość miejsc ograniczona do 70 osób

Bożena Nikołajuk