W poniedziałek (07.09.2020) Radio JARD wprowadza nową ramówkę.

Na antenie stacji pojawi się wiele nowych audycji i pasm programowych.

Jako typowo lokalna stacja radiowa, najwięcej uwagi poświęcimy bieżącym aktualnościom z Białegostoku, Ełku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i innych miejscowości znajdujących się w zasięgu naszych trzech nadajników. Będziemy je przekazywać przede wszystkim w cogodzinnych Raportach Regionalnych nadawanych od 06:55 do 21:55 włącznie. Po każdym serwisie mamy zamiar prezentować najświeższe informacje meteorologiczne.Każdego dnia nasze studio będą odwiedzali goście. Z częścią z nich skontaktujemy się wykorzystując standardowe łącza telefoniczne oraz komunikatory internetowe. W rozmowach skoncentrujemy się na tym, co dotyczy codziennego życia odbiorców naszej rozgłośni.

Nasi reporterzy będą zawsze w sercu najważniejszych wydarzeń lokalnych i regionalnych. Chcemy je na bieżąco i obiektywnie relacjonować oraz rozmawiać na ich temat ze słuchaczami Radia JARD.

Na szczególną uwagę zasługuje audycja "Z Radiem JARD po regionie" emitowana w sobotnie poranki i przedpołudnia. Jak sama nazwa wskazuje, to program, w którym zaprezentujemy najciekawsze miejsca w regionie - w Podlaskiem i na Mazurach. Nie będą to tylko zabytki, ale również pełne uroku zakątki przyrodnicze. Opowiemy o historii i współczesności naszych "stacji docelowych". Radiowe podróże będą wypełnione ciekawostkami krajoznawczymi, etnograficznymi i kulinarnymi.

Każdego dnia będziemy poza tym informować słuchaczy o godnych uwagi niekomercyjnych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. W Regionalnych Raportach Sportowych skupimy się natomiast na sukcesach i porażkach podlaskich i mazurskich drużyn reprezentujących wszelkie możliwe dyscypliny sportowe.

Niedziela będzie dniem, w którym zaprosimy Słuchaczy do wysłuchania fragmentów wybranych dzieł literackich poświęconych regionowi, w którym nadaje Radio JARD - to wszystko w ramach audycji "Region na kartach literatury".

Każdego dnia od godz. 18 będzie trwała audycja "Roztańczone Radio JARD" z największymi przebojami ostatnich czterech dekad, w tym także z najpopularniejszymi hitami disco polo, dance oraz "na wschodnią nutę".

Będziemy prezentować Podlaskie i Mazury jako wspaniały wielokulturowy tygiel, który zawsze łączy i nigdy nie dzieli ludzi.

Z początkiem przyszłego tygodnia na antenę powrócą flagowe audycje interaktywne, na czele z programem "Pozdrowienia Ultrakrótkie" emitowanym w każdą sobotę od godz. 20 do godz. 22 oraz pozostałe audycje: poradnicze, edukacyjne, religijne, poświęcone osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym społecznie i wiele innych.

Każdego dnia w Radiu JARD będzie można wygrać wiele cennych nagród. Zaplanowaliśmy szereg konkursów telefonicznych i SMS-owych.

Całkowitą nowością sezonu będzie wspólny projekt Radia JARD oraz redakcji portalu internetowego BIA24.pl - to audycja publicystyczna "Bilans Tygodnia", realizowana w studiu emisyjnym rozgłośni. Program będzie nadawany na żywo w Radiu JARD w każdy poniedziałek między godz. 10 a 11. Poprowadzą go przedstawiciele mediów zaangażowanych w przygotowanie tej produkcji. Audycja będzie miała formę podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w regionie. Gospodarze opowiedzą o tym, co istotnego się wydarzyło w ciągu ostatnich dni oraz opatrzą to komentarzami i krótkimi elementami dyskusji na temat prezentowanych zagadnień oraz zjawisk społecznych, ekonomicznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych. W audycji nie zabraknie ponadto przeglądu lokalnej prasy, w tym także tytułów dostępnych wyłącznie w wersji internetowej. Dodatkowo przewidujemy zapowiedzi tego, co czeka mieszkańców w nadchodzących dniach. Audycja będzie pewnego rodzaju „łącznikiem” pomiędzy zakończonym i rozpoczynającym się tygodniem. Pomoże to odbiorcom w łatwym powrocie do najważniejszych spraw po weekendzie. Pozwoli też zachować ciągłość w dostępie do użytecznych wiadomości, tym bardziej, że do studia, w zależności od podejmowanych wątków, zapraszani będą różni goście, którzy, jako eksperci w konkretnych dziedzinach, wzbogacą program o dodatkowy przekaz merytoryczny. Poza wersją radiową, audycja będzie jeszcze tego samego dnia udostępniania w formie audiowizualnej na portalu BIA24.pl. Materiał ze studia zostanie wzbogacony o przygotowane wcześniej nagrania filmowe, ilustrujące warstwę słowną. Gotowy program trafi również na profile Radia JARD https://www.facebook.com/RadioJARD/  i portalu BIA24.pl w social media.

Radio JARD emituje swój program za pomocą trzech stacji nadawczych, zlokalizowanych w Białymstoku (89,2 FM), Ełku (90,1 FM) oraz Bielsku Podlaskim (95,5 FM), a także w internecie, pod adresem https://radio.jard.pl/  (wk)

 

jard