Choć gorące temperatury goszczą na Podlasiu już przynajmniej od początku czerwca, to pierwszy dzień kalendarzowego lata zaczyna się 22 dnia tego miesiąca i dlatego też właśnie wtedy, przy świetlicy wiejskiej w Nowosadach, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich we współpracy z Wójtem Gminy Hajnówka oraz Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, zorganizowało plenerową imprezę pod nazwą "POWITANIE WAKACJI", bowiem w istocie i one już się zaczęły :)

Przedsięwzięcie otworzył mini-koncert solistek Tria Wokalnego z Makówki, a dalej wszystko potoczyło się wyjątkowo spontanicznie – pełna improwizacja w wykonaniu najmłodszych ;) Było dużo śmiechu, żartów, dobrej zabawy i pozytywnej energii, a wszystko to za sprawą pomysłowych gier i konkursów, w których chętnie brały udział przybyłe dzieci i młodzież. W kolejne konkurencje włączali się również ich opiekunowie, i jak się okazało, te zabawy wywoływały najwięcej radości i entuzjazmu - zwłaszcza w momencie, gdy zadaniem dziecka było jak najszybsze nakarmienie swojego rodzica. Ponadto, w każdej zabawie uczestnicy wygrywali liczne nagrody i gadżety. Upominki oraz wsparcie finansowe wykorzystane na przygotowanie poczęstunku dla dzieci zapewnili wspaniali darczyńcy, którym dziękujemy serdecznie wszystkim razem i każdemu z osobna:

Radio Białystok,
Nadleśnictwo Hajnówka,
PUK Hajnówka,
Urząd Miasta Hajnówka,
Starosta Hajnowski,
PHU MTS Monika i Adrian Jakimiuk,
Bank BGŻ w Hajnówce,
Biuro Ubezpieczeń Borowik
Anna Tkaczenko.Szczególny ukłon i podziękowania kierujemy w stronę dziennikarki Radia Białystok - pani Anny Petrovskiej, która opracowała i poprowadziła blok rekreacyjno-rozrywkowy dla dzieci.

A tak w blasku słońca i przy akompaniamencie skocznej muzyki, bawiły się dzieci i młodzież na sobotnim Powitaniu Wakacji w Nowosadach:


Mariola German-Pietruczuk
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubinach