Zapraszamy 5-6 października 2024 r. do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie na Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”. To wyjątkowe wydarzenie skierowane do wszystkich entuzjastów zieleni, będzie okazją do spotkania z ekspertami, odkrycia nowych roślin i produktów. Na targach obecni będą specjaliści z dziedziny ogrodnictwa, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bogata oferta wystawców pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi trendami w ogrodnictwie oraz na zakup roślin ozdobnych, drzew i krzewów liściastych i iglastych, warzyw i owoców, narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Ofertę targową zaprezentują wystawcy z całego kraju, w tym firmy ogrodnicze i rolnicze, wytwórcy produktów regionalnych i ekologicznych oraz rękodzieła ludowego.

W programie m.in. otwarcie Pierwszej Podlaskiej Wystawy Młodych Królików Rasowych, gdzie zaprezentowane zostaną różne rasy królików, a hodowcy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Tomasz Latos pokaże jak przygotować królika do wystawy.
Dzięki warsztatom w ramach projektu „Wykorzystanie mięsa owiec ras rodzimych w przetwórstwie” uczestnicy będą mogli zobaczyć jak smacznie i łatwo można przygotować jagnięcinę. Gotowanie na żywo to doskonała okazja, aby promować to zdrowe i smaczne mięso oraz zachęcić do eksperymentowania w kuchni.

W namiocie PODR Szepietowo przeprowadzone zostaną konkursy: „Zgadnij co to za roślina”; „Co to za ziółko”, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił przy rozpoznawaniu ziół czy skomponować własną mieszankę ziołową oraz konkurs rysunkowy dla dzieci „Wesoła jesień”.

Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują swoje kulinarne umiejętności w konkursie „Las karmi nas” przygotowując potrawy z wykorzystaniem lokalnych, sezonowych surowców uwzględniając produkty pochodzące z podlaskiego lasu.

W programie również: rozstrzygnięcie konkursów: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, „Najlepszy doradca ekologiczny”; „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze stoisko” i „Najbogatsza oferta targowa”.

Tegorocznym Targom towarzyszyć będzie występ artystyczny zespołu „Szepietowo na Ludowo”. Swoje stoiska przygotują również instytucje wspierające rolnictwo, w których będzie można uzyskać doradztwo specjalistów.

PODR Szepietowo

JESIEN