W pierwszą niedzielę lipca zapraszamy do Supraśla – siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej na coroczne spotkanie ze wszystkimi podlaskimi parkami narodowymi i krajobrazowymi. Dowiedzcie się, jakie unikalne skarby przyrody chronią podlaskie parki, zobaczcie piękno i bogactwo przyrody województwa podlaskiego, posmakujcie podlaskich specjałów kulinarnych.

W jednym dniu i w jednym miejscu odwiedźcie podlaskie parki narodowe:

1. Białowieski Park Narodowy,

2. Biebrzański Park Narodowy,

3. Narwiański Park Narodowy,

4. Wigierski Park Narodowy,

oraz podlaskie parki krajobrazowe:

1. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi,

2. Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego,

3. Suwalski Park Krajobrazowy.

Pracownicy parków narodowych i krajobrazowych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego będą prowadzić warsztaty, koordynować aktywności artystyczne, snuć opowieści, zadawać zagadki, odpowiadać na Wasze pytania. Wszystkie stanowiska edukacyjne połączy gra terenowa przybliżająca zwiedzającym ochronę przyrody oraz bogactwo przyrodnicze województwa podlaskiego. Przejście gry zapewni atrakcyjne upominki.

Obecność Kół Gospodyń Wiejskich zapewni odwiedzającym regionalny poczęstunek.

Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na tematy związane z ekosystemami i ochroną środowiska naturalnego, promocji walorów przyrodniczych województwa podlaskiego i pokazania bogatej oferty edukacyjnej parków narodowych i krajobrazowych.

To też świetny pomysł na aktywne spędzenie dnia w klimatycznym Supraślu. Zapraszamy zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających Podlasie!

Organizatorami IV Pikniku Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych są:

Białowieski Park Narodowy

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego

W organizację wydarzenia zaangażowali się również:

Biebrzański Park Narodowy

Narwiański Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Suwalski Park Krajobrazowy

Patronat medialny nad Piknikiem objęły:

Telewizja Białystok oraz Radio Białystok

Honorowym patronatem wydarzenie objęli:

Minister Klimatu i Środowiska – Pani Paulina Hennig-Kloska

Marszałek Województwa Podlaskiego – Pan Łukasz Prokorym

 

Data: 07.07.2024 r. (niedziela)

Godzina: 11.00-17.00

Miejsce: ul. Abp. Gen. M. Chodakowskiego 3, 16-030 Supraśl, siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego

Wstęp: bezpłatny               

 

PIKINIK 2024 R