Mochnate o tej porze roku urzeka kwitnącymi owocami jarzębiny – której bujnymi koronami może poszczycić się prawie każde gospodarstwo. Od lipca w miejscowości przybył nowy powód do dumy, a jest nim zagospodarowanie terenu po byłej Szkole Podstawowej.

W sąsiedztwie miejscowości przebiega słynny podlaski szlak „Drzewo i Sakrum”, którego najbliższy punkt znajduje się w położonym za miedzą Starym Korninie – słynącym z cudów sanktuarium Św. Anny.

Dzięki staraniom tutejszego samorządu i dofinansowaniu pozyskanemu w ramach wdrażania formuły Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, gmina zdołała pogodzić obie potrzeby. W Mochnatem do użytku mieszkańców i turystów oddano:

- rekreacyjną siłownię zewnętrzną złożoną z 8 stanowisk – na których można zadbać o prawie każdą partię mięśni,

- plac zabaw złożony z urządzenia wielofunkcyjnego i huśtawek,

oraz

- obiekty małej architektury w postaci ławeczek, wiaty oraz stojaka rowerowego.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 73 985,90 zł, a jej realizacja była możliwa dzięki środkom przyznanym przez Lokalną Grupę Działania „Puszcza Białowieska” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

Mochnate żegnamy zostawiając za sobą śmiech dzieci i gwar rozmów początkujących kulturystów. Coś nam mówi, że wrócimy tu niebawem – na dwóch kółkach.

                                                                                 

Wójt Gminy Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz

banner fundusz rolny