W dniu 06.09.2024 r. zostały odebrane zadania "Remont(przebudowa) dróg gminnych i powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy Państwa". Remontowana była droga powiatowa, która przebiegała od Hajnówki, przez Gminę Hajnówka, Dubicze Cerkiewne, Kleszczele i Czeremchę.

Wkład Gminy Hajnówka, dotyczący odcinka drogi położonego na terenie naszej Gminy, wyniósł 114 632,35 zł.

Sprawdzono również postępy prac na drodze Orzeszkowo- Jagodniki. Zrobione są drogi w Zatrościńcu (I etap wykonano za czasów Wójt Olgi Rygorowicz), w Stepkach, przy koloniach Pasiecznik do drogi wojewódzkiej, Bokówka, tzw. "żmińkówka", droga osiedlowa w Orzeszkowie, Sosnówka, część wsi Orzeszkowo. Trwają prace na Wygonie i jest przygotowywana dokumentacja do przebudowy ulicy Orzeszkowa w kierunku Wierzchowskiego.