osp

W dniu 24września 2024 roku odbyło się przekazanie sprzętu ratowniczo – gaśniczego i odzieży ochronnej dla jednostki OSP Nowoberezowo. W ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Gmina Hajnówka pozyskała środki w wysokości 29 500,00 zł na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania z przeznaczeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowoberezowie.

W ramach pozyskanych środków zakupiono między innymi: motopompę, pilarkę spalinową, 2 radia nasobne, 4 kpl ubrań specjalnych, 4pary butów skórzanych,4 hełmy strażackie, 4 pary rękawic, 4 kominiarki i 2 ubrania ochronne przeciw owadom. Łączna wartość przeznaczonych środków na realizację zadania wraz z wkładem własnym Gminy Hajnówka to 29 986,24 zł. Zakupiony sprzęt i odzież ochronna przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa strażaków biorących bezpośrednio udział w działaniach ratowniczych.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY Z DOTACJI
WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.