Związek Piłsudczyków Okręg Białystok Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki" mają zaszczyt zaprosić na obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia odrestaurowanego pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, która odbędzie się: 12 listopada 2022r. w Nowoberezowie gm. Hajnówka.

Program uroczystości: Nowoberezowo:

  • Plac obok Domu Dziennego Pobytu, godz. 10:00 - przemówienia okolicznościowe, odsłonięcie i poświęcenie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, uroczysty Apel Pamięci w asyście18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego oraz złożenie kwiatów.
  • Dom Dziennego Pobytu, godz. 11:00 - wydarzenie słowno-muzyczne "Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim" z udziałem Ewy Dałkowskiej (słowo) i Dominika Rosłona (pianino).

 

Podczas trwania uroczystości prezentowana będzie wystawa zatytułowana: "Józef Piłsudski Honorowy Obywatel. Wystawa w 100. rocznicę nadania honorowego Obywatelstwa Miasta Białegostoku Józefowi Piłsudskiemu" przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Plakat Piłsudski