Hajnówka, dnia 27.10.2022r.

KOMUNIKAT

Wójt Gminy Hajnówka informuje, że mieszkańcy Gminy Hajnówka mogą zgłaszać zapotrzebowanie na zakup węgla w preferencyjnej cenie. Związane jest to z planowanym wejściem w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Chcąc należycie wykonać ustawowe obowiązki, Gmina Hajnówka przygotowuje się do wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy zainteresowanych zakupem paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego w celu oszacowania potrzeb mieszkańców.

Właściciele gospodarstw domowych zainteresowani preferencyjnym zakupem węgla proszeni są o złożenie zapotrzebowania na zakup preferencyjny paliwa stałego na druku, załączonym do niniejszej informacji:

  • w Urzędzie Gminy Hajnówka, ul. A.Zina 1, 17-200 Hajnówka od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 w pokoju nr 45
  • drogą elektroniczną na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą platformy E-PUAP.
  • termin składania wniosków – do 15.11.2022r.

 

Cena za 1 tonę paliwa stałego nie będzie wyższa niż 2000 zł brutto.

 

Maksymalna ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego to 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 r.

Mieszkaniec składający zapotrzebowanie na zakup preferencyjny ma możliwość wyboru rodzaju paliwa stałego:

  • ekogroszek
  • orzech

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967) czyli:

Po wejściu w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe poinformujemy o trybie składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego.

 

Wójt Gminy Hajnówka

Do pobrania:

FORMULARZ ZAPOTRZEBOWANIA NA WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW GMINY HAJNÓWKA (PDF 196KB)

FORMULARZ ZAPOTRZEBOWANIA NA WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW GMINY HAJNÓWKA (DOC 25KB) - edytowalny