Kolejna droga na terenie Gminy Hajnówka została ukończona. W dniu 16.10.2024r. zostały odebrane końcowe roboty budowlane Części I złożonego zadania realizowanego przy wsparciu środków z Polskiego Ładu ,,Modernizacja infrastruktury drogowej i wodno- kanalizacyjnej na terenie Gminy Hajnówka".
Tym razem nowe oblicze zyskała droga Orzeszkowo- Jagodniki.

Inwestycja ta czekała na realizację, gdyż bez wsparcia z zewnątrz nie jest możliwa gruntowna modernizacja dróg. Wartość wykonanych robót wyniosła 2 185 095,00 zł.

W odbiorze robót uczestniczyli przedstawiciele Gminy, PD-M ,,MAKSBUD" Sp. z o.o. oraz Radny Jan Kraśko.

Prace w okolicach Orzeszkowa wciąż trwają. Właśnie jest modernizowane ogrodzenie przy cmentarzu parafialnym. Natomiast wygląd drogi powiatowej, gdzie Gmina miała również swój wkład w modernizację, zachęca do wyprawy w te strony.
Dobre drogi to podstawa w poprawie warunków życia (dojazd do pracy, czy szkoły).

Pamiętajmy !!!
W okresie ścierania się warstwy ścieralnej na nowo odremontowanych drogach może być ślisko!