Warning: Division by zero in /libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 46

Warning: Division by zero in /libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 46

Drodzy Mieszkańcy,

W tych trudnych czasach epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, mówimy wspólnym, silnym głosem ponad wszelkimi podziałami po to, by po raz kolejny przypomnieć, że najważniejszym co wszyscy musimy zrobić, jest pozostanie w naszych domach i wychodzenie z nich tylko wtedy, gdy to absolutnie konieczne.

Epidemia w Polsce dopiero zaczyna się rozwijać. Trzy tygodnie temu inne kraje Europy były na podobnym etapie. Dziś tylko od nas samych, od naszych decyzji zależy, w jakiej sytuacji nasz kraj i region będzie za kilka tygodni. Utrzymanie tego stanu będzie sprawdzianem dla nas wszystkich. Wystarczy jedna osoba będąca nosicielem koronawirusa, która nie zostanie w domu, by zarazić dziesiątki lub setki mieszkańców, czego przykłady zobaczyliśmy już w innych krajach. Pamiętajmy, że nie musimy być świadomi tego, że jesteśmy jego nosicielami, ponieważ wirus często rozwija się bezobjawowo. Dlatego w tym szczególnym czasie najgłośniej musi wybrzmieć jedno zdanie: „ZOSTAŃMY W DOMU!

 

Nasze odpowiedzialne zachowanie podczas tego trudnego czasu na pewno przyniesie korzyści w przyszłości i pomoże nam wrócić do normalności najszybciej jak to możliwe. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i odruchy serca wobec potrzebujących - starszych, niesamodzielnych oraz pracowników ochrony zdrowia.

 

ZOSTAŃMY W DOMU!

Podpisane przez

Członków Zarządu Województwa Podlaskiego

Starostów, Wójtów i Burmistrzów

 

Apel Samorządowców z podpisami

Solidarność, rozwaga i odpowiedzialność za drugiego człowieka pomogą Nam zwyciężyć. APEL STAROSTY HAJNOWSKIEGO