W niedzielę 1 października o godz. 16.00, w cerkwi św. ap. i ew. Jana Teologa w Nowoberezowie odbędzie się VI Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych.

Niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest ochrona od zapomnienia piękna śpiewów paraliturgicznych związanych z wiarą prawosławną. Poprzez wieczór chórów organizatorzy starają się szerzyć tradycję i kulturę regionu oraz integrować społeczności wiejskie.

 

Wydarzenie "Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych" odbywa się z błogosławieństwa zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Prawosławny Serwis Internetowy Cerkiew.pl; Przegląd Prawosławny, Radio Orthodoxia, TVK Hajnówka, TV Podlasie, Radio Jard, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, TVP Białystok. 

Organizatorami VI Wieczoru Wiejskich Chórów Parafialnych są: Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz, Wiceprzewodniącza Rady Gminy Hajnówka Walentyna Biryłko oraz Parafia Prawosławna Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie."

VI Wieczor Chorow