TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

BEZPŁATNE BADANIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ PŁUC i KLATKI PIERSIOWEJ w ramach realizacji zadania Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych p.n. WCZESNE WYKRYWANIE RAKA PŁUC finansowane w całości przez Ministerstwo Zdrowia dla osób w wieku 50 – 70 lat zamieszkałych na terenie powiatów: kolneński, zambrowski, siemiatycki, hajnowski, sokólski, łomżyński, bielski.

W badaniu mogą brać udział osoby, które spełniają warunki:

√ palenie papierosów minimum 1 paczkę dziennie przez 20 lat (20 paczkolat) lub wymiennie innych produktów tytoniowych

√ wiek 50 – 70 r ż.

√ zamieszkałych w w/w powiatach

Badania tomografii komputerowej o niskiej dawce promieniowania są wykonywane w Pracowniach Tomografii Komputerowej TMS Diagnostyka Sp. z o.o. Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok ul. M. Skłodowskiej-Curie 24A (szpital USK) tel. 85 831 89 00 (budynek Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego) Pracownia Tomografii Komputerowej Hajnówka ul. Doc. Adama Dowgirda 9 tel. 85 684 20 11 (budynek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej) Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok ul. Żurawia 14 tel. 85 744 70 20
Skierowanie na badanie można otrzymać u swojego Lekarza Rodzinnego bądź w powyższej placówce.