Rolniku, ważny komunikat  – PODR SZEPIETOWO !!!

HARMONOGRAM – BEZPŁATNA POMOC DORADCÓW W WYPEŁNIANIU WNIOSKÓW O DOPŁATY BEZPOŚREDNIE W 2023 r.

Informujemy, iż nasi doradcy w tym roku bezpłatnie pomagają rolnikom w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie.

Aby usprawnić proces wypełniania wniosków zachęcamy rolników do kontaktu z naszymi doradcami w poszczególnych powiatach celem umówienia się na dogodny termin. Dane kontaktowe do Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego znajdziecie w harmonogramie.

Przedstawiamy harmonogram określający termin przyjmowania rolników z poszczególnych gmin - Harmonogram do pobrania.

Harmonogram w pierwszej kolejności uwzględnia rolników prowadzących wyłącznie produkcję roślinną, a następnie rolników prowadzących produkcją zwierzęcą i łączoną (zwierzęco-roślinną).

Przyjmowanie rolników będzie możliwe, ale pierwszeństwo będą mieli rolnicy z gmin, które są procedowane w danym tygodniu (okresie).

Przypominamy, że wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie przez aplikację eWniosekPlus, dostępną na Platformie Usług Elektronicznych.

Umów się ze swoim doradca w PODR Szepietowo

Wnioski o przyznanie płatności wraz z załącznikami są przyjmowane od 15 marca do 15 maja 2023 r. Tradycyjnie dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent.

Podstawowy termin na wprowadzenie zmian we wniosku upływa 31 maja 2023 r. Zmiany wniosku o przyznanie płatności można dokonać również w terminie do 15 września 2023 r., w przypadku gdy Agencja poinformuje rolnika o nieprawidłowościach wykrytych w ramach kontroli administracyjnych lub systemu monitorowania obszarów.

Zarówno w przypadku składania wniosków, jak i wprowadzania w nich modyfikacji, ostateczny termin 9 czerwca 2023 r.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza rolników w celu skorzystania z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków.

dopłaty