Fundacja Greenmind i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków pragnie serdecznie zaprosić na spotkanie inauguracyjne, dotyczące projektu "Rzeka nie jest rzeczą", które odbędzie się 16.02.2023 (czwartek) o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego 8 w  Hajnówce.

Nasz projekt ma na celu zainicjowanie zmiany w społecznym postrzeganiu rzeki Leśnej m.in poprzez potraktowanie jej jako dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego lokalnej społeczności, oraz budowanie zaangażowania obywatelskiego w jej ochronę. Poprzez konkretne działania prowadzone z udziałem mieszkańców, pragniemy wspomóc ich w dostrzeżeniu bezcennych, przyrodniczo-kulturowych walorów tej rzeki.

Obecność mieszkańców gminy uświetni nasze spotkanie oraz pomoże budować zainteresowanie innych tematem ochrony rzek.

PROGRAM SPOTKANIA:

1. Otwarcie spotkania
  2. Informacja o projekcie
  3. Prezentacja na temat sytuacji wód w regionie Puszczy Białowieskiej - prof. Mateusz Grygoruk
  4. Prezentacja na temat rzeki jako dziedzictwa kulturowego - dr Alicja Pawelec
  5. Ankieta na temat relacji ludzi z rzeką