O, Wertep idzie! XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Kultura i Sztuka
Termin
2022-07-30 00:00 - 2022-08-08 23:59

Ponad 60 spektakli w osiem dni, w tym premiery i nowość – spektakl z audiodeskrypjcją dla niewidzących i niedowidzących. 30 lipca rusza XIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP.Tradycyjne będą wydarzenia dla starszych i młodszych, wśród nich także parady lampionów, które stały się znakiem rozpoznawczym Festiwalu. Większość przedstawień rozegra się w plenerze, wszystkie są bezpłatne.


- Nazwa WERTEP, wbrew pozorom, wcale nie pochodzi od dziur w drodze. Wywodzi się… ze Średniowiecza - zaznacza Agata Rychcik-Skibiński, koordynatorka festiwalu. - Tak ludzie mówili, gdy ich miasteczka i wsie odwiedzały wędrowne teatry: O, wertep przyszedł – wołali.


Współcześnie Wertep narodził w głowie Dariusza Skibińskiego – aktora, reżysera, animatora kultury. Było to 13 lat temu. Zachwycony Podlasiem, choć zwiedził całą Polskę i kawał świata, przeprowadził się na stałe do maleńkiej wsi Policzna, na skraj Puszczy Białowieskiej. Ale mimo, że znalazł się z dala od kulturalnych centrów nie porzucił zawodu, o nie! Przeciwnie – od ponad dekady sprowadza teatr tam, gdzie go do tej pory nie było. A raczej teatry, bo każdego roku w Wertepie bierze udział kilkanaście grup, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.


W sumie zaplanowanych jest ponad 60 spektakli, dla dzieci, dorosłych oraz – to NOWOŚĆ! – przedstawienie „Plan lekcji” dla osób niewidzących i niedowidzących, na który publiczność dowozić będą wertepowe riksze. Ruszy też nowa scena: Hajnówka Centralna – Stacja Kultury, a w zasadzie trzy sceny, w tym jedna na... dachu. Zapraszamy i do zobaczenia!

Harmonogram - do pobrania:

30.07 Narewka, stary Dwór

31.07 Bielsk Podlaski

1.08 Narew

4.08 Gródek, Hajnówka

5.08 Dubiny, Hajnówka

6.08 Białowieża

7.08 Orla

8.08 Hajnówka

Dokładny program i więcej informacji na:

www.facebook.com/InternationalTheatreFestivalWertep
http://wertepfestival.pl/

 
 

Terminy

  • Od 2022-07-30 00:00 do 2022-08-08 23:59

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda