dotyczący dystrybucji jodku potasu

Urząd Gminy Hajnówka informuje, że zostały wyznaczone punkty wydawania tabletek z jodkiem potasu.

W momencie ewentualnego wystąpienia skażenia radiacyjnego tabletki będą wydawane w następujących miejscach:

1. Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie; Orzeszkowo 2, 17-200 Hajnówka
  2. Szkoła Podstawowa w Dubinach; ul. Główna 1, 17-200 Hajnówka
  3. Dom Dziennego Pobytu w Nowoberezowie; Nowoberezowo 86, 17-200 Hajnówka

WAŻNE!

• W Szkole Podstawowej w Orzeszkowie będą wydawane tabletki dla mieszkańców miejscowości: Borek, Łozice, Orzeszkowo ( i wszystkie okoliczne kolonie), Pasieczniki Duże, Sacharewo, Topiło.
  • W Szkole Podstawowej w Dubinach będą wydawane tabletki dla mieszkańców miejscowości: Bielszczyzna, Borysówka, Budy Leśne, Czerlonka Leśna, Dubiny, Dubińska Ferma, Golakowa Szyja, Kotówka, Lipiny, Nowosady, Olchowa Kładka, Postołowo, Przechody, Puciska, Rzepiska, Sawiny Gród, Skryplewo, Smolany Sadek, Sorocza Nóżka, Wasilkowo, Zwodzieckie.
  • W Domu Dziennego Pobytu w Nowoberezowie będą wydawane tabletki dla mieszkańców miejscowości: Chytra, Czyżyki, Dubicze Osoczne, Mochnate, Nowoberezowo, Nowokornino, Progale, Stare Berezowo, Trywieża, Wygoda.

Tabletki jodku potasu w odpowiedniej dawce wydawane będą wszystkim osobom do 60 roku życia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/mswia/komunikat-mswia-na-temat-dystrybucji-jodku-potasu

Wójt Gminy Hajnówka

Broszura w wersji PDF - 188 KB