Maja urodziła się jako wcześniak w 34. tygodniu ciąży. Od pierwszych chwil na świecie miała duże problemy z oddychaniem. Niestety przez owinięcie pępowiną oraz niedostatecznie wykształcone płuca w okresie okołoporodowym doszło do niedotlenienia, co przyniosło nieodwracalne konsekwencje zdrowotne, które towarzyszyć Jej będą do końca życia. Maja wymagała wsparcia oddechowego, występowały u Niej bezdechy. Jest rehabilitowana od 4. miesiąca życia.

Przez pierwszy rok swojego życia ruchowo nie było u Niej żadnych postępów. Dzięki intensywnej, codziennej rehabilitacji zaczęła chodzić w wieku 2 lat. Wtedy też usłyszeliśmy po raz pierwszy oficjalną diagnozę: mózgowe porażenie dziecięce (diplegia spastica). Wynik rezonansu magnetycznego potwierdził niedotlenienie ośrodka ruchu. Maja cierpi z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego. Wymaga codziennych masaży rozluźniających oraz intensywnej, systematycznej i złożonej rehabilitacji. Utrzymujące się napięcie doprowadziło do płaskokoślawych stóp i koślawych kolan. Maja wymaga również zaopatrzenia ortopedycznego – specjalnych ortez. Mimo trudności losu jest bardzo inteligentną i pogodną dziewczynką. Maja często pokazuje niemoc swoich nóżek szczególnie, gdy spotyka się ze zdrowymi rówieśnikami. Walczymy o to, aby uśmiech nie zniknął Jej z twarzy.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie leczenia naszej córki.
Za okazaną pomoc z serca Państwu dziękujemy,
Rodzice Mai.


Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 38187 Mikulska Maja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/38187

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904,
a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY : 38187 Mikulska Maja
Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych OPP.

 

PROŚBA MAJA