Ilustracja do artykułu - dzieci na placu zabaw

Punkt Przedszkolny – „Kraina Radosnych Maluchów” powstał przy Zespole Szkół w Dubinach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Kraina Radosnych Maluchów" Punkt Przedszkolny W Gminie Hajnówka Z Siedzibą W Zespole Szkół W Dubinach znajduje się w miejscowości Dubiny pod adresem Główna 1B. Nr tel.856824631. Organem prowadzącym jest gmina.

Do jednostek przedszkolnych kwalifikują się wychowankowie w wieku od trzeciego do szóstego roku życia, a w szczególnych przypadkach od 2 1/2 roku. Dzieci 5-letnie i 6-letnie są objęte obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym. Oddziały kształcenia przedszkolnego do których uczęszczają dzieci 5 i 6-letnie nazywa się zerówkami.