Wszystkie ścieżki rowerowe prowadzą do Gminy Hajnówka.

~ Pan Janusz z Wejherowa.

To świeże powietrze. Ten wiatr we włosach.

Jest gdzie się rozpędzić rowerem!

~ Pani Grażyna z Poznania

Takoż i jest w rzeczywistości, że wszelkie drogi (a w szczególności rowerowe) przecinają się w naszej pięknej gminie.

Dlaczego nieuchronnie stajemy się nowym obiektem westchnień amatorów 2 kółek?

Czy to przez bliskość Puszczy Białowieskiej (która stanowi ponad 50 % terenu)?

Czy przez Wolnych i Dzikich mieszkańców prastarego boru beztrosko hasających po przedpolu Puszczy (pozostałe 50 % terenu)?

A może dzięki bogatej i nieodpłatnej bazie do rekreacji  na świeżym powietrzu?

Co Was czeka?:

• Kwaterunek znajdziecie w bogatej i stale rozrastającej się ofercie kwater agroturystycznych (36 gospodarstw!).

(http://www.gmina-hajnowka.pl/dla-mieszkancow/czas-wolny/turystyka/286-kwatery

• Atrakcje zapewnią Wam Wioski Tematyczne Regionu Puszczy Białowieskiej (Lipiny – Wioska Bulwy, Borysówka – Wieś Drewniana, Dubiny – Wioska Małego Osocznika) – po prostu znajdźcie je na Facebooku! https://www.facebook.com/PodlaskieWioskiTematyczne/
  • Jesteście fanami bodybuildingu, ale macie dość toksycznej atmosfery siłowni ---> skorzystajcie z jednej z naszych outdoorowych siłowni rekreacyjnych w Dubinach, Nowoberezowie, Puciskach, Starym Berezowie lub Mochnatem.
  • Green Velo – szlak rowerowy biegnący przez całą Polskę Wschodnią, przecina też teren naszej gminy. Siły zregenerujecie podczas odpoczynku w Miejscu Obsługi Rowerzystów w Mochnatem.
  • Spragnieni doznań duchowych? Koniecznie zwiedźcie zabytkowe cerkwie w Dubinach i Nowoberezowie.
  • Jakie tajemnice czekają na Was na uroczyskach KrynoczkaSzczekotowo?
  • Regeneracyjne gotowanie wspólnie z reaktywowanymi Kołami Gospodyń Wiejskich Gminy Hajnówka – wstąpcie do świetlicy i zamieszajcie w garnku razem z Nami (ale wcześniej poszukajcie ich na FB, Baga Jaga nie śpi i grasuje po gminie !
  • Pamiętajcie, żeby czasem dać odpocząć nogom i wyruszcie w rejs z Wąskotorowymi Kolejkami Leśnymi Nadleśnictwa Hajnówka w morze zieleni Puszczy Białowieskiej – przystanek Topiło!

Dobrze będzie Was zobaczyć na szlaku!

Lucyna Smoktunowicz

Wójt Gminy Hajnówka