W dniu 7.02.2018 r. Wójt Gminy Hajnówka wzięła udział w posiedzeniu Związku Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej dedykowanym procesowi przygotowań do aplikowania w ramach przyszłej perspektywy Programu Współpracy Polsko - Szwajcarskiej. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Urzędu Gminy Bielsk Podlaski, a cześć merytoryczna przeprowadzona została przez przedstawicieli firm konsultingowych Tomas Consulting oraz London Sp. z o.o.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Cecylia Czop - członek zarządu London Sp. z o.o. - ekspert w dziedzinie projektów OZE, która przedstawiła wstępne założenia przedsięwzięcia polegającego na instalacji urządzeń służących do produkcji energii z odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców gmin należących do związku.