Od niedzieli 13 czerwca 2021r. , po 17 latach przerwy znów można dojechać bezpośrednio z Hajnówki do Warszawy. Pociąg TLK Biebrza kursuje obecnie na trasie Gdynia-Warszawa, przez Olsztyn, Białystok i co najważniejsze Hajnówkę. Również na tej trasie będzie kursować nowy TLK Żubr na odcinku Białystok-Warszawa.

Dzięki tym dwóm parom pociągów powróciły do Hajnówki codzienne połączenia dalekobieżne.

Na zbliżające się wakacje mieszkańcy naszego regionu uzyskali możliwość bezpośredniego dojazdu do Warszawy, Białegostoku czy Trójmiasta.

Zachęcamy do organizowania sobie wyjazdów, nawet jednodniowych, gdyż dla większości dzieci to sam przejazd pociągiem już będzie atrakcją.

Przypominamy i prosimy o rozwagę na przejazdach kolejowych. Oprócz pociągów osobowych na trasie kursują także pociągi towarowe. Ich skład to około 35 wagonów.

Wójt Gminy Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz

Fot. intercity.pl:  Pierwszy przejazd pociągu dalekobieżnego przez stację w Hajnówce.