Zawiadomienie

Wójt Gminy Hajnówka informuje, że Uchwałą Rady Gminy Hajnówka

Nr X/68/2019 z dnia 28 czerwca 2019r zostały zmienione stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi:

1. Zbieranych i odbieranych w sposób selektywny z 7 zł na 11 zł,
  2. Zbieranych i odbieranych w sposób zmieszany z 14 zł na 22 zł.

Nowe stawki opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują od  1 lipca 2019r.

Po przeprowadzonej procedurze przetargowej na okres od 01.07.2019r. do 31.12.2019r. wzrosła kwota odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych odbieranych od mieszkańców.

Zmiana stawki opłaty nie rodzi konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Zgodnie z treścią ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji. Zawiadomienia zostaną doręczone przed pierwszym terminem płatności zmienionej opłaty.

Wójt Gminy Hajnówka