W związku z nadchodzącą kolejną falą zachorowań, samorząd Powiatu Hajnowskiego i SP ZOZ w Hajnówce łączą siły w promocji szczepień.

Celem stworzenia maksymalnie najszerszego dostępu do szczepień, podczas najbliższych wydarzeń kulturalnych i sportowych w naszym regionie, jest możliwość zaszczepienia się szczepionkami: COMIRNATY firmy Pfizer – I lub II dawką lub JANSSEN firmy Johnson&Johnson, dawka jednorazowa – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. W ubiegły weekend (28-29.08.2021) na terenie powiatowego Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA wspólnie zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Przeciw COVID-19. W ramach tego, w Plenerowym Punkcie Szczepień zainteresowani mogli się zaszczepić – bez konieczności rejestracji i skierowania!

Organizacja kolejnych Plenerowych Punktów Szczepień została zaplanowana w dniach (harmonogram):

• 04.09.2021r. – w Narewce podczas Festynu „Folklor i tożsamość pogranicza” w godzinach 17.00 - 19.00
  • 05.09.2021r.– w Czyżach podczas Festynu Archeologicznego w godzinach 13.00 – 15.00
  • 10.09.2021r.– w Makiecie PSS Społem, ul. Batorego w godzinach 15.00 - 17.00
  • 11.09.2021r.– w trakcie Pucharu Polski Nordic Walking w godzinach 13.00 - 15.00

W Plenerowych Punktach Szczepień będzie mogła zaszczepić się każda dorosła osoba powyżej 12 roku życia, bez konieczności wcześniejszego rejestrowania i zapisów. Pacjenci w wieku 12-16 lat powinni zgłosić się z opiekunem. Dostępne szczepionki:

• COMIRNATY firmy Pfizer – I lub II dawką
  • JANSSEN firmy Johnson&Johnson, dawka jednorazowa.

Ponadto, w Punktach każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości w zakresie szczepień może bezpośrednio zwrócić się do kadry medycznej o wyjaśnienie wątpliwości – podkreśla dyrektor SP ZOZ Grzegorz Tomaszuk.

Materiały promocyjne – źródło rzetelnej wiedzy - do pobrania

Z zasadami działania dostępnych szczepionek możecie zapoznać się już teraz – lek. Joanna Ciełuszecka opracowała materiały promocyjne, rzetelnie informujące o właściwościach szczepionek i potrzebie szczepień. Otóż w szczepionkach nie ma żywego wirusa SARS-CoV-2, który wywoła chorobę, a dostępne szczepionki nie są eksperymentalne, bo przeszły wszystkie wymagane etapy badań klinicznych, które wykazały ich bezpieczeństwo. Na inne spiskowe teorie, których wykopaliskiem są internetowe fora, taktownie spuśćmy zasłonę milczenia.

Ulotki udostępniamy w linku - to źródło rzetelnej wiedzy nt. szczepień oraz danych kontaktowych do stacjonarnych punktów szczepień.

Gdzie i jak się zaszczepić?

Bo jeśli nie skorzystaliście z oferty Plenerowych Punktów Szczepień,  zachęcamy do kontaktu ze stacjonarnymi punktami, zorganizowanymi przez hajnowskich szpital. Punkty szczepień mieszczą się w Gminnych Ośrodkach Zdrowia oraz Przychodniach Rejonowych Nr 1 i 2 w Hajnówce, gdzie telefonicznie można zarejestrować termin szczepienia. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu kontaktowego. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Rejestracja do szczepienia przeciwko COVID-19 możliwa jest poprzez:

Rejestrację telefoniczną bezpośrednio do Szpitala w Hajnówce  POD NUMEREM tel. 790 269 000/ tel. 85 6829183

• Przychodnia Rejonowa Nr 1: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, Hajnówka, ul. Piłsudskiego 10, tel. 85 682 90 06 (rejestracja)
  • Przychodnia Rejonowa Nr 2 (mieszcząca się w budynku szpitala): od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.35, Hajnówka, ul. Doc. Adama Dowgirda 9, tel. 85 682 91 73 (rejestracja)
  • Punkt szczepień przeciwko Covid-19 w szpitalu zlokalizowany jest w głównym budynku szpitala, prosimy kierować się do wejścia głównego od strony parkingu.

Dlaczego warto się zaszczepić? Bo szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i są wysoce skuteczne w zapobieganiu hospitalizacji i śmierci, powodowanymi także przez nowo powstające mutacje. Zadbaj o siebie i innych- zaszczep się!

Katarzyna Miszczuk

punkt szczepien