W miniony piątek, 4 maja 2018r, świętowaliśmy niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie  -  227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Borowej przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to temat dość trudny, zwłaszcza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, dlatego zaproponowaliśmy scenariusz, który w przystępnej formie przedstawił wagę i znaczenie tego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzi aktorzy - uczniowie z klas VI – VII  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. W wierszach i piosenkach przypomnieli historię uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Spotkanie było wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Piękna recytacja wierszy o Ojczyźnie i dźwięki patriotycznych piosenek skłoniły nas do refleksji nad ważnymi sprawami dla każdego Polaka: czym jest Ojczyzna i co oznacza wolność.