W dniu 18 kwietnia o godz. 10.00 w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbyła się VI Edycja Przeglądu Recytatorskiego pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. W tym roku temat przeglądu brzmiał „Kocham, lubię, szanuję swój kraj" i był realizowany  w celu uczczenia obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkt Przedszkolny  „Kraina Radosnych Maluchów” przy Szkole Podstawowej reprezentowało w tym dniu troje wychowanków: Hanna Ostapczuk (6 lat), Igor Stolarewski (6 lat) oraz Iwo Stolarewski (5 lat). Celem przeglądu  było przede wszystkim  rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa oraz zasad szlachetnej rywalizacji.

Na tle pięknej dekoracji utrzymanej w barwach narodowych mali recytatorzy prezentowali wiersze polskich autorów o tematyce patriotycznej. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli goście, gospodarze oraz rówieśnicy starali się wspierać małych artystów swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział  w przeglądzie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody.