Gminne Centrum Kultury w Dubinach wzięło udział w akcji „Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa na Wspólne Czytanie”. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zajęła 26 miejsce i wygrała zestaw 50 książek dla dzieci. W konkursie uczestniczyło około 1000 bibliotek z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na nasza bibliotekę.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie na „Super Czytelnika”, który trwa od 16.11.2017 do 30.04.2018r. Uczestnik zbiera naklejki za wypożyczenie w tygodniu przynajmniej jednej książki, podsumowanie konkursu nastąpi w maju podczas „Tygodnia bibliotek”. Każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz nagrodę. Czytanie rozwija język dziecka, uczy empatii, pozytywnych zachowań, rozwija wyobraźnię. Wspólne czytanie pozwala na budowanie bliskości, pogłębia nasze relacje z dzieckiem. Zapraszamy do biblioteki.