Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji 25 maja 2017 roku sala przedszkolna w grupie „Żabki” stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Następnie były wiersze, piosenki oraz życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Na twarzach rodziców zauważyć można było  radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna!

Dorota Kiersnowska