Samorząd Uczniowski gimnazjum przy ZS w Dubinach na przełomie listopada 2016 do lutego 2017 uczestniczył w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.  ,,Wszystkie Kolory Świata". Na wstępie  uczniowie zostali zapoznani z regulaminem akcji i informacjami zawartymi na płycie. Opracowano zasady realizacji : projekt i wykonanie lalek, rozpropagowanie wśród rodziców i społeczności szkolnej, przeprowadzono aukcję. Analizowano przygotowane projekty, wybrano najciekawsze pomysły.  Autorzy lalek decydowali o doborze materiałów, sposobie wykonania i wykończenia. Gotowe lale dostały paszporty z danymi, min. imię lalki, jej zdjęcie. Do uszycia uczniowie wykorzystali materiały ze starych ubrań, skrawków materiałów i kolorowej włóczki. Lale cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wszystkie znalazły nowy dom. Żałujemy , że nie było ich więcej.

Zebrane fundusze ze sprzedaży lalek 150 zł przesłaliśmy na konto UNICEF- u. Wesprą one zakup szczepionek i lekarstw dla dzieci z Angoli w Afryce. Podczas realizacji tego projektu uczniowie mogli wykazać się pomysłowością w wykonaniu lalek, dobrą organizacją pracy, przedsiębiorczością, a przede wszystkim dobrym sercem.

Cieszymy się z udziału w projekcie , ponieważ pokazaliśmy uczniom, że pomaganie może być przyjemne.

Autor: Alina Ginszt, Ewa Gierasimiuk