“Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje
– przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

Janusz Korczak

 

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy

placówek oświatowych z terenu Powiatu Hajnowskiego

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam  wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty  serdeczne podziękowania za wasz wychowawczy i dydaktyczny trud. Pragnę podziękować za oddanie dla uczniów, okazywane wsparcie oraz ogromne poświęcenie
i wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów i postaw.

            W tym uroczystym dniu – dniu Waszego święta życzę dużo zdrowia i wytrwałości, umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji magicznego złotego środka, wyznaczania rozsądnych granic i mądrości bezstronnego oceniania oraz spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej. Życzę Państwu, aby wykonywanie tego pięknego zawodu było źródłem  dumy i radości, a czas   pandemii  jak najszybciej odszedł w zapomnienie!

Z wyrazami szacunku i poważania,

Starosta Hajnowski

Andrzej Skiepko

 

kwiaty