We czwartek 28 listopada 2019 pracownicy Gminnego Centrum Kultury wyruszyli z wizytą do pobliskiej Szkoły Podstawowej w Dubinach na spotkanie z najmłodszymi jej uczniami. Wizyta została zorganizowana w związku z listopadowym świętem, jakim jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, obchodzony oficjalnie 25 listopada. Z tej okazji pracownicy Centrum przygotowali blok edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci, w ramach którego dzieciaki mogły zapoznać się z historią ww. święta oraz uczestniczyć w różnych zabawach oraz konkurencjach logiczno-ruchowych.

W gronie przygotowanych atrakcji nie zabrakło zgadywanek na temat popularnych misiów ze świata bajek i książek oraz czytania opowiadań o ulubionych niedźwiadkach. Chętne dzieci miały również za zadanie samodzielnie zaprezentować swoje milusińskie pluszaki, które tego dnia wyjątkowo mogły zabrać ze sobą do szkoły. Zabawą, która szczególnie mocno przypadła odbiorcom do gustu, było karmienie głodnego misia, bo jak wiadomo... głodny miś - to zły miś, więc aby stał się miłym kompanem i towarzyszem zabaw, powinien napełnić swój brzuszek. Wyścigi na jak najszybsze zwinięcie sznurka w kłębek, czyli nakarmienie głodnego misia, wywołały salwę radości i mnóstwo dopingujących okrzyków, a chętnych do wzięcia udziału w konkurencji nie było końca :) Entuzjastycznie została także przyjęta gra polegająca na układaniu puzzli. Każda z drużyn otrzymała wprawdzie inny zestaw kartoników, ale na każdym z obrazków - rzecz jasna - obowiązkowo widniała postać pluszowego przyjaciela. Na zakończenie programu dzieciaki pozowały do zdjęć w Misiowej Fotobudce, a za aktywny udział w całym bloku zabaw zostały odznaczone Orderem Pluszowego Misia :)

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk