Pod opieką pana Jerzego Kulika i pani Jolanty Grygoruk, dnia 28 maja odbyła się wycieczka rowerowa do Dubicz Cerkiewnych. W wyjeździe uczestniczyły klasy 7-8.

Na początku zapowiadała się nie najlepsza pogoda, bo padał deszcz, jednak wkrótce się rozpogodziło i szczęśliwie dojechaliśmy na Bachmaty.

Na miejscu ogniskowym, dzięki uprzejmości pracowników ośrodka, mogliśmy posiedzieć przy ognisku i upiec kiełbaski, boczek i chleb. Po krótkim pobycie w ośrodku Bachmaty pojechaliśmy do placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych.

W placówce Straży Granicznej oglądaliśmy sprzęt terenowy, wnętrze placówki i elementy wyposażenia strażników. Zostaliśmy przyjęci bardzo życzliwie przez Komendanta i trzech funkcjonariuszy SG w Dubiczach Cerkiewnych, którzy opowiadali nam o swojej pracy. Opowieści były ubarwiane anegdotami. Na zakończenie pan Komendant dał nam drobne prezenty. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domów.