Miesiąc styczeń, to niewątpliwie radosny czas dla dzieci. W tym roku okres okołoświąteczny miał iście bajkową oprawę ze względu na obfite opady śniegu i mróz.

I w takiej właśnie scenerii 14.01.2019r. odbyła się choinka w Szkole Podstawowej w Nowokorninie. Całą imprezę poprowadziło stowarzyszenie „Pocztówka” ze swoimi wolontariuszami.

Dzieci bawiły się w przeróżne gry i zabawy. Były tradycyjne konkursy na szybkość jedzenia jabłka, łowienie rybek, jedzenie ptysia, ale też pojawiły się nowe jak „nawijanie makaronu na uszy” (oj chyba trochę bolało) czy układanie fryzury – tu uciechy było co niemiara, bo to chłopcy prześcigali się w upinaniu fryzur swoim koleżankom. Do zabawy zostali też zachęceni tatusiowie.

Tradycyjnie każdą imprezę choinkową uświetnia Św. Mikołaj. Tu też nie obyło się bez prezentów. Obecna na zabawie Wójt Gminy Hajnówka wręczyła wszystkim dzieciom upominki w postaci książek.

images/obrazy_na_2019/nowokornino/choinka/galeria/20190114_111509.jpg