Mając na uwadze bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach rolnych Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi działania mające na celu upowszechnianie wiedzy o zasadach bezpiecznej pracy oraz zagrożeniach zdrowia i życia przy pracy rolniczej.

Poprawie bezpieczeństwa pracy służą organizowane dla rolników szkolenia, konkursy, pokazy oraz Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

W nawiązaniu do powyższego informujemy, że w bieżącym roku odbędzie się XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w roku 100-stulecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Organizatorami konkursu są:

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
  • Państwowa Inspekcja Pracy,
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich, a także inne podmioty, które zgłoszą chęć współpracy na poszczególnych etapach konkursu

Konkurs ma charakter ogólnokrajowy. Jest organizowany corocznie, a jego ogłoszenie następuje w styczniu danego roku. Przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym

W bieżącym roku etap regionalny trwa od dnia jego ogłoszenia do 25 maja 2018r. Etap wojewódzki Konkursu trwa do 15 czerwca 2018r. Uczestniczą w nim laureaci etapów regionalnych. Centralna Komisja Konkursowa w lipcu 2018r. przeprowadza wizytację 16 gospodarstw (zwycięzców etapów wojewódzkich Konkursu) i wyłania laureata - właściciela najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju. Centralna Komisja Konkursowa określa miejsce i termin podsumowania Konkursu.

Szczegółowe informacje o Konkursie znajdują się na stronie internetowej www.krus.gov.pl .

Regulamin Konkursu - pobierz plik

Plakat BGR m