W dniu 5 października 2018r. w Centrum Etnograficzno-Ekumenicznym w Dubinach odbył się „Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego” z udziałem 9 par. Małżonkowie otrzymali medale za długoletnie pożycie, a także listy gratulacyjne i kwiaty od Wójt Gminy Hajnówka Lucyny Smoktunowicz. Na uroczystość przybyły rodziny Jubilatów. Były życzenia, podziękowania oraz wiele wzruszeń. Jak przyznał jeden z Jubilatów „wzruszyłem się jak 50 lat temu”.

            W roku 2018 z terenu Gminy Hajnówka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymało 14 par.

 

            Jubileusz został uświetniony częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dubinach. Na koniec natomiast wszyscy wspominali swoje młode lata, wesela oraz stare dzieje przy małym poczęstunku.

 

            Wszystkim Jubilatom GRATULUJEMY!!!