W dniu 9 czerwca 2017r w budynku Centrum Etnograficzno Ekumeniczym w Dubinach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla par małżeńskich obchodzących jubileusz Złotych Godów. Medale za Długoletnie Pożycie małżeńskie jubilatom z Gminy Hajnówka, które są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Wójt Gminy – Lucyna Smoktunowicz.

Wójt Gminy Lucyna Smoktunowicz przywitała zgromadzonych gości oraz wygłosiła przemówienie kierowane do jubilatów, w którym podziękowała na wzór ich pięknej miłości i długoletniego trwania w związku małżeńskim.

Wydarzenie odbywało się w niezwykłej podniosłej i rodzinnej atmosferze. Zebrani na miejscu jubilaci oraz ich rodziny wspólnie cieszyli się z rocznicy złotych godów.

Oficjalna część zakończyła się wspólnym toastem za zdrowie jubilatów. Uroczystości towarzyszył koncert w wykonaniu zespołu dzieci i młodzieży z Zespołu szkół w Dubinach .

Pary odznaczone Medalem za długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Prezydenta RP

1. Maria i Bazyl Panasiuk