"Wyspy kultury" to tabor artystyczny - kultura w drodze. Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery twórczości, żywiołów zabawy i sztuki. Spotkania w plenerowych warunkach na terenie pełnego uroków Województwa Podlaskiego.


Oczywiście wiemy, że kolorowy namiot kojarzony jest z cyrkiem, ale „wyspy” nie są cyrkiem! Namiot kształtem przywodzi na myśl właśnie wyspę - miejsce przyjazne, bezpieczne. To metafora, ale także impuls, by coś odświeżyć, ożywić.

A "Wyspy kultury" to tabor artystyczny "kultura w drodze”,czyli spotkanie w plenerze, prezntacje spektakli oraz warsztaty familijne i art edukacji, a także happeningi.

Zdarzy się to to tylko z Waszym udziałem.

 

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. 
Aktualności będa publikowane na fb oraz www.pocztowka.eu
 
Planowane działania w czasie czerwiec - grudzień. 2018 w miastach : Wykowo,Czernice,Orla, Hajnówka,Sejny,Kleszczele,Narew.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" .

 

wyspy kultury plakat