Dnia 12 lutego 2017r. (niedziela), godz. 14:00 w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, ul. Główna 116 odbędzie się otwarcie wystawy „Wrota wiary. Białoruska ikonografia i dzwony XVIII-XIX wieku” składająca się z ikon i obrazów oraz małych dzwonów z „Sakralnej Kolekcji” Muzeum Starożytnej Kultury Białoruskiej Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Na otwarcie wystawy zaproszony został Dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie Pan Mikhail Rybakov, Dyrektor Muzeum Starożytnej Kultury Białorusi Narodowej Akademii Nauk Pan Borys Łazuko, który oprowadzi po wystawie i odpowie na pytania dotyczące ikonografii i dzwonów XVIII i XIX wieku oraz Kierownik oddziału dzwonników Mińskiej Szkoły Religijnej Pan Bohdan Berozkin, który zaprezentuje brzmienie kompleksu siedmiu dzwonów stanowiących integralną część wystawy.

Serdecznie zapraszamy.

WYSTAWA WROTA WIARY plakat

CENTRUM KULTURALNE BIAŁORUSI W WARSZAWIE

WÓJT GMINY HAJNÓWKA