Szesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 87.

Podlasie to mozaika kulturowa- która znakomicie oddana została w fotografiach uczestników konkursu. Prawosławie, wielokulturowość, wyjątkowa przyroda Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, rozlewiska Biebrzy i Narwi, architektura- jak w kalejdoskopie możemy przeglądać się w tym rejonie Polski. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa - naszego patrona - ujęciem tematu, formą i klimatem.

W konkursie zdjęcia oceniało niezastąpione jury złożone z profesjonalnych fotografów i miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa: Bożeny Walencik, Tomasza Kłosowskiego, Jarosława Chyry oraz Michała Kość.

Komisja po bardzo żmudnych i trudnych obradach przyznała następujące nagrody:

I NAGRODA:
Piotr Krassowski z Białegostoku
II NAGRODA:
Tomasz Sczansny z Nędzy
III NAGRODA:
Zuzanna Jabłońska z Białegostoku

WYRÓŻNIENIE :
Monika Chwojko z Białegostoku
Grzegorz Przyborowski z Ełku
Łukasz Horoszko z Suchowoli
Beata Wilczyńska ze Studzianek
Leszek Nowak z Piaseczna
Lubow Błonowska z Legionowa
Katarzyna Grochowska z Trypuci
Jarosław Jakóbczak z Krynek
Andrzej Goiński z Torunia
Justyna Sacharewicz z Zabłudowa

Niestety w tym trudnym dla wszystkich roku nie mogliśmy się osobiście zobaczyć z uczestnikami konkursu i  wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jak wiele wydarzeń, tak i nasze ogłoszenie wyników przeniosło się do internetu. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie inny. Materiał filmowy, zdjęcia nagrodzone i wypowiedzi jurorów można obejrzeć w krótkim materiale filmowym:

Sponsorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Wystawę pokonkuroswą zdjęć będzie można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do XII 2021 roku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy pokonkursowej oraz dalszego fotograficznego uwieczniania naszego wspaniałego Podlasia.
Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka.

Nad konkursem patronat medialny objęły : www.racyja.com , www.radio.bialystok.pl  www.bialystokonline.pl  www.wrotapodlasia.pl , www.hajnowka.pl ,  www.nigdywiecej.org TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka, ”Kurier Podlaski”, „Niva”.

Agnieszka Tichoniuk

I NAGRODA Piotr Krassowski z Białegostoku Sacrum w krajobrazie Puszczy Knyszyńskiej Supraśl

II NAGRODA Tomasz Sczansny z Nędzy O wschodzie Dolina Biebrzy

III NAGRODA Zuzanna Jabłońska z Białegostoku Koneksja Białystok