13 grudnia - w przysłowiowy "piątek trzynastego" - w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach odbyły się świąteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, i jak się okazało, nie był to wcale taki pechowy dzień :)

Sprzyjała bowiem zarówno twórcza wena uczestników zajęć, jak i świąteczny nastrój, panujący w Centrum, w którym to zagościła już choinka i inne zimowe dekoracje. Kreatywność młodych artystów nie zawiodła! W ramach warsztatów stworzyli oni przepiękne kartki świąteczne, ozdabiane różnorodnymi koralikami, cekinkami, brokatami i bożonarodzeniowymi wycinankami. Każda z powstałych pocztówek była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, a co najważniejsze - bezcenna, bo wykonana własnymi siłami oraz wedle osobistej wizji artystycznej.

Rękodzielnicze zabawy z pocztówkami zakończyła zabawa we wspólne ubieranie świątecznego drzewka. Dzieciaki miały w tym zakresie pełne pole do popisu i takim oto czynem, nasza dubińska choineczka jest już ubrana i wita zaglądających do Centrum gości mieniącym się światełkiem lampek oraz blaskiem bombkowych i łańcuchowych błyskotek :) Dziękujemy zatem naszym kochanym dzieciom za pomoc w dekorowaniu drzewka !

A na kolejne świąteczne warsztaty w Dubinach zapraszamy już w najbliższą środę 18 grudnia, na godzinę 17:00. Tym razem będziemy tworzyć świąteczne stroiki :) Do zobaczenia wkrótce !

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk