Wójt Gminy Hajnówka oraz Gminne Centrum Kultury w Dubinach

serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych

na film pt. “KONCERT ŻYCIA”

(reż. Mikołaj Wawrzeniuk, zdj. Roman Wasiluk),

którego projekcja odbędzie się w świetlicy w Lipinach

w dniu 13 grudnia  2019 r. o godzinie 18:00.

 

UWAGA: Seansowi filmowego towarzyszyć będzie wykład dzielnicowego na temat zachowania bezpieczeństwa pieszych poruszających się po zmroku!

 

Opis filmu:

"Podlaski koncert życzeń” w białoruskim Radiu Racja to trzygodzinny sobotni program i dla wielu słuchaczy najważniejsze wydarzenie tygodnia. Koncertu słucha się w samotności i skupieniu, ale też z sąsiadami, za biesiadnym stołem lub w pracy. Na antenie mówi się po białorusku, polsku i we wszystkich możliwych dialektach używanych w regionie.


Opowieści słuchaczy Radia Racja, stanowiące motyw przewodni filmu, układają się w filmową panoramę dużej części Podlasia, którą warto bliżej poznać! A wartością dodaną dokumentu pt. “KONCERT ŻYCIA” są jego bohaterowie - postacie z naszego regionu, które wypowiadają się na ekranie używając regionalnej mieszanki językowej.

G O R Ą C O   P O L E C A M Y   i   Z A P R A S Z A M Y !

 WSTĘP BEZPŁATNY!

Koncert Zycia zdjęcie